5 nevšedních způsobů, jak si užít Paříž

1. Dejte si skleničku na Eiffelovce při západu slunce
Eiffelovu věž zná každý jako velikou a železnou věž, na kterou se všichni turisté v dohledu snaží dostat zrovna ve stejnou dobu jako vy. Davům lidí se ale přitom můžete alespoň trochu vyhnout. Pokud si svůj příchod naplánujete zhruba hodinu před západem slunce, sice se nevyhnete frontě, ale do té doby, než vystoupáte nahoru, bude většina lidí už odcházet. Nejdřív si na vrcholu věže můžete pořídit fotky, pak se ale vraťte do prvního patra, kde je i vhodně situované café, ve kterém si můžete koupit mimo jiné i pivo nebo víno. Přetáhněte jednu z plastových židlí k zábradlí a připijte si na Paříž. Panoramatický výhled Paříže ze světové ikony za západu slunce má totiž opravdu něco do sebe.

Eiffelovka při západu

Zdroj: http://www.flickr.com/photos/slurm/3112490330/sizes/m/in/photostream/

2. Půjčte si kolo a užijte si jízdu po pařížských uličkách
Velib, systém sdílení kol v Paříži, byl výborným nápadem. Stačí jen použít vaší kreditní kartu na to, abyste si odemkli a půjčili kolo z jednoho ze stovek stojanů ve městě, svezli se do vaší destinace a kolo zase vrátili v jiném Velib stojanu. Poplatek za užívání této služby je jen 1 euro za den. Kolo si pak můžete půjčit kolikrát budete chtít, zdarma je ale vždy jen první půlhodina. Popadněte proto mapu a vydejte se do zadních uliček Paříže. A že budete polovinu vaší cesty ztraceni a budete se toulat po náhodných uličkách? Právě v tom je to kouzlo. Zkuste si třeba s vašimi společníky dát závod od Sacre-Coeur k Notre Damu!

Paříž

Zdroj: http://www.flickr.com/photos/15708236@N07/2845174566/sizes/m/in/photostream/

3. Začněte se učit francouzštinu a zažijte pravé francouzské kino
Francouzi jsou velmi pyšní na svůj jazyk a neradi se domlouvají anglicky. Budete-li se chtít s Francouzi domluvit, naučte se alespoň několik frází francouzsky. Pro začátek vám určitě bude stačit konverzační příručka a kapesní slovník. Budete-li ale chtít pořádně proniknout do francouzského života, zvažte studium francouzštiny v Paříži. Dopoledne tak můžete navštěvovat jazykovou školu a odpoledne a o víkendech si užívat všeho, co Paříž nabízí. Pro více informací navštivte internetovou stránku nebo pobočku jedné ze společností nabízející jazykové kurzy v zahraničí. Kvalitní a levné pobyty najdete třeba na www.esl-jazykovky.cz. A až se vaše znalosti francouzského jazyka alespoň trochu rozšíří, zkuste navštívit jedno z kin v Latinské čtvrti. Nachází se zde také jedno z nejhistoričtějších kin celé Paříže, Le Champo, které je mimo jiné známé i pro své “Les nuits de Champo“, v rámci kterých vám půlnoční vstupenka zahrne tři tématické filmy a snídani.

4. Jezte a pijte jako Francouzi!
Ať už se jedná o snídani, oběd či večeři, žádná návštěva hlavního města se neobejde bez ochutnávání místních delikates. Můžete navštívit třeba nejstarší pařížskou restauraci Le Procope, která byla původně otevřená pro může pijící kávu v roce 1686. Od té doby sem na drink zavítali třeba i Voltaire nebo Benjamin Franklin. Pro trochu odvázanější večeři se můžete vypravit třeba do La Fee Verte, kde můžete nejen ochutnat z více než deseti druhů absinthu tradičním pařížským způsobem, také si zde můžete vychutnat cenově dostupné francouzské jídlo v autentickém prostředí z 20. let minulého století. A pokud vám váš rozpočet nedovoluje jíst v restauracích, užijte si alespoň piknik v jednom z pařížských parků!

5. Navštivte podzemní katakomby a poznejte temnou Paříž
Chcete-li se podívat na tu temnější stránku Paříže, vydejte se do Les Catacombes v pařížském podzemí. Toto podzemní pohřebiště, kam bylo v 18. století přemístěno víc než 6 milionů těl z jejich původních hrobů, se rozkládá na území několika set kilometrů chodeb. Dejte si ale pozor, na návštěvu těchto dlouhých a klikatých tunelů lemovaných lidskými kostmi budete potřebovat nemálo odvahy!

lescatacombes

Zdroj: http://www.flickr.com/photos/15708236@N07/2845174566/sizes/m/in/photostream/

Komentáře nejsou povoleny.