Vše co potřebujete vědět o cestování do Paříže s vaším psem

Cestování je vždy příjemná záležitost. Nicméně nikdo z nás nechce nechat svého čtyřnohého miláčka doma. Není však snadné cestovat do cizí země s domácími mazlíčky. Avšak zrovna do Paříže přivést psa není nijak zvlášť komplikované.

Bohužel né s každým plemenem je to tak jednoduché. Do Francie nemůžete vycestovat s některými druhy bojových plemen. Francouzskou legislativou jsou za útočné psi označována plemena: stafordširského teriéra či amerického stafordširského teriéra (pitbull), mastifa (boerboel) nebo tosy.

Cestování se psem

Cestování se psem

Do Francie je také zakázané cestovat s mláďaty do 3 měsíců věku.

Dopravní prostředek

V první řadě je dobré si uvědomit, že v cestování autem, letadlem nebo vlakem je velký rozdíl. A to platí především pro cestování se psem.

Automobil

Při cestování vlastním automobilem byste měli myslet na to, že pes není kočka. Nevydrží dlouho dobu jen sedět v nějakém kotci, či cestovní tašce.

Bezpečnost je samozřejmě na prvním místě, vaše i vašeho pejska. Pejsek by měl v autě cestovat připoutaný. Prodávají se psí kšíry a pásy, které pasují přímo do auta. Díky kšírům se pejsek při prudkém zabrždění na obojku neuškrtí a nebude vám během cesty skákat po hlavě. Případně se dá pořídit i kotec do kufru.

Je obecně známé, že psi milují vystrkovat za jízdy hlavu z okénka. Avšak není to ani trochu bezpečné, ale pokud jedete malou rychlostí po málo frekventované silnici, můžete si dovolit na chvíli pejskovi udělat radost.

Nezapomeňte dělat časté zastávky na proběhnutí, mějte pro pejska po ruce vodu a pamlsky. Pes také potřebuje dodržovat pitný režim, i když si sám o vodu neřekne. Sušeným masem a pochoutkami pro psy mu zpříjemníte tu dlouhou cestu.

Vlak / letadlo

Jestli jste se rozhodli pro veřejný dopravní prostředek, měli byste si předem nastudovat podmínky společnosti pro cestování se zvířaty. Každá letecká i vlaková společnost má jiná pravidla a požadavky.

Základní věcí, kterou byste měli mít vždy u sebe je náhubek. Bez náhubku se dnes s pejskem neobejdete téměř ani na ulici.

Jak bylo již zmíněno, každá letecká společnost má jiné požadavky. Pejska můžete vzít do kabiny, pokud pes splňuje požadavky na velikost, váhu a je zvyklý být v přepravce. Cestování se zvířaty je samozřejmě zpoplatněno. Je dobré si tyto ceny zjistit předem, ať nejste potom zaskočeni.

Požadavky

Čip

Paříž patří do EU, proto zde platí podmínky pro cestování se zvířaty v rámci EU. Jedním z těchto požadavků a nutností je, aby byl pejsek očipovaný. Každé zvíře musí být jednoznačně identifikovatelné, proto bez čipu neodjedete. Čip samozřejmě musí splňovat příslušné ISO normy.

Pas

Přestože zvíře není člověk, musí i váš pejsek mít svůj vlastní pas. Jeho vystavení není tak jednoduché, protože ho nemůže vystavit každý veterinář. Pouze schválený soukromý veterinární lékař, který má povolení od krajské veterinární správy, vám pas vystaví. Takového lékaře najdete snadno na internetu.

Pas obsahuje tyto údaje:

  • Informace o majiteli,
  • popis psa,
  • datum narození psa,
  • barvu a rozpoznávací rysy,
  • informace o identifikaci (čip),
  • informace o očkování a vyšetření.

Nezapomeňte si také nastudovat, jaké očkování musí pes mít, než odjedete. Očkování proti vzteklině je základ, to by mělo mít zvíře, ať už jedete kamkoliv. Očkování byste měli řešit s dostatečnou časovou rezervou, protože je platné až 21. den ode dne, kdy bylo zvíře očkované.

Vlastní potřeby

Při balení nemyslete jen na své potřeby, ale také na potřeby vašeho pejska.

Bez svého pelíšku se v cizím prostředí nemusí cítit dobře, proto ho raději přibalte s sebou.

O psích dobrotách jsme se již zmiňovali při cestování autem. Nicméně pro psa může být cestování velice stresující, proto jich mějte vždy dostatek po ruce v každé situaci.

Jestliže jedete na delší dobu, můžete přibalit i stříhací strojek pro psy, kleštičky na drápy a psí kosmetiku.

Bydlení

Se psem do PařížeA nakonec si nezapomeňte zajistit takové ubytování, kde budete moct být i s pejskem. Hledejte bydlení se strategickou polohou, abyste byli v blízkosti parku, či lesu. Právě v těchto zelených oblastech je možné vašeho mazlíčka osvobodit z vodítka.

Vzhledem k tomu, že Paříž není nijak zvlášť obohacena o tyto místa, hledejte pečlivě.

Komentáře nejsou povoleny.