Co byste měli vědět o hledání bydlení v Paříži

Pro někoho možná sen, pro jiného nutnost, situace daná okolnostmi nebo důležité rozhodnutí udělané po zralé úvaze. O čem je řeč? O bydlení v Paříži.

Pohled na Paříž

Přestěhovat se do Paříže. Již jen samotná myšlenka zní svůdně a je v ní lehký nádech romantiky. Paříž je v každém případě okouzlující město, ale stěhovat se sem jen kvůli splnění snů o životě ve vysněném městě se nejspíše bude týkat jen nemnoha z nás. I když, proč ne? Pokud se navíc přidá ještě nějaký další argument, může se sen velmi rychle změnit v realitu.

Bydlení v PařížiV Paříži žije celá řada lidí z České republiky. Někteří sem přišli za prací nebo studiem, jiné sem zavály životní osudy v podobě francouzské partnerky či partnera. Pojďme si proto říci trochu více o tom, jak se v Paříži hledá bydlení.

Pokud se rozhodnete pro nákup nemovitosti ve Francii, pak se jako občané členského státu Evropské unie nemusíte obávat žádných byrokratických problémů. Koupě bytu proběhne podle ve Franci platné legislativy a nákup můžete realizovat na fyzickou osobu.  Zájem o koupi bytu v Paříži mají především dvě hlavní skupiny osob. První skupinou jsou ti, kteří jej chtějí využívat pro vlastní potřebu, druhou skupinu pak tvoří investoři, kteří hledají výhodné a bezpečné uložení finančních prostředků. O vývoji cen bytů v Paříži si můžete přečíst například v článku Investice do nájemních nemovitostí v Paříži. My se ale nyní pojďme věnovat těm, kteří hledají bydlení, aniž by si nemovitost chtěli kupovat.

Na úvod je potřeba zmínit, že poptávka po bydlení v Paříži je velká. I proto je ostatně pochopitelný zájem investorů, kteří chtějí byty dále pronajímat. O klienty rozhodně nebudou mít nouzi. Pro ty, kteří si byt chtějí pronajmout, to ale znamená spíše nepříznivé zprávy.

Ceny pronájmů nejsou nijak nízké a navíc můžete vcelku s klidem zapomenout na nějaké smlouvání. Majitel bytu bude mít v záloze připravenou celou řadu dalších zájemců, takže do nějakých cenových kompromisů se mu chtít nebude. Mnozí z těch, kteří mají s hledáním bytu v Paříži praktickou zkušenost, dokonce hovoří o tom, že si při rozhovoru s majitelem připadali jako u výběrového řízení. Zejména pokud budete chtít držet svůj rozpočet na pokud možno nízké úrovni, budete se muset připravit na to, že vaše bydlení nebude zrovna luxusní. Velké množství bytové zástavby v Paříži je staršího data a na stavu bytů to je znát.

PařížPři hledání nabídek se můžete spolehnout na služby některé z realitních kanceláří, které ovšem budete muset zaplatit provizi. Některým realitkám zaplatíte poplatek v řádu tisíců korun již jen za to, že vám na rok zpřístupní svoje databáze bytů, ale samozřejmě bez záruky, že si nějaký vyberete.  Další možností je postarat se o vše sami. V tom případě je nutné pečlivě sledovat internetové servery s nabídkami nemovitostí, a pokud se objeví taková, která vás zaujme, rychle reagovat. Vyplatí se sledovat i inzerci, která vychází v tištěných médií. Určitě byste neměli vynechat především realitní noviny Particulier a Particulier.

Pokud budete chtít zvýšit svoje šance, že se vám byt podaří získat, je potřeba působit jako seriózní uchazeč a podpořit svůj zájem tím, že budete mít k dispozici co nejvíce dokumentů potvrzujících, že jste solidní a nehrozí žádné problémy s placením nájmu nebo s tím, že byste byt mohli poškodit. Hodit se vám může doporučení od vašich předchozích pronajímatelů (samozřejmě včetně kontaktů, aby bylo možné si je ověřit), solventnost můžete prokázat kopií výpisu z účtu. Určitě nic nezkazíte ani kopií pracovní smlouvy nebo potvrzením o výši příjmu. Obvykle se vyžaduje, aby vaše výplata byla alespoň třikrát vyšší, než kolik budete platit za nájem. Samozřejmostí by pak měla být kopie vašeho průkazu totožnosti. V každém případě vám při hledání bydlení v Paříži přejeme hodně štěstí a trpělivosti.

Komentáře nejsou povoleny.