Jak do Paříže

Existuje mnoho různých způsobů, jak se dopravit do hlavního města Francie – do smyslné a krásné Paříže. Ať už letecky, autobusem, autem, motocyklem či vlakem. Nebo stopem :). Některý způsob dopravy bude delší, ne tak pohodlný a levnější, některý kratší, pohodlnější, ale dražší. Ale Paříž, jako jedno z nejhezčích měst světa, rozhodně stojí za návštěvu.

Letecky do Paříže

letadloLetecky je to snad nejpohodlnější a také nejrychlejší způsob, jak se do Paříže dopravit. Letecká doprava je v současnosti snad nejoblíbenějším způsobem dopravy. Let do Paříže trvá necelé 2 hodiny. Přímou linku Praha – Paříž v současnosti provozuje několik leteckých společností, nejznámější z nich ČSA, AIR France nebo SmartWings. Tyto společnosti jsou ale také poměrně dražší. Pokud někomu nevadí menší pohodlí a luxus, letenku lze sehnat za celkem nízkou částku u nízkonákladových společností, například u společnosti Wizz Air nebo EasyJet. V Paříži jsou dvě hlavní letiště, a to Orly na jihu Paříže a Charles de Gaulle v Roissy, které se nachází severně od Paříže. Tyto letiště jsou ale z centra velmi dobře přístupné. Například nejlepší je použít z letiště Charles de Gaulle vlak RER. Jestliže se chystáte vydat do severní části Francie, je výhodný let z Prahy do Bruselu a z Bruselu jet vlakem do Francie. Kromě společnosti SkyEurope létají všechny letecké společnosti na letiště Charles De Gaulle. SkyEurope s létá na letiště Paris Orly. Třetím letištěm v Paříži je letiště Beauvais, které je využívané hlavně některými nízkonákladovými aerolinkami. Mezi letištěm Beauvais a Paříží jezdí linkový autobus. Ten stojí zhruba 13 euro.


Vyhledávací formulář: Paříž – letenky levně!


Autobusem do Paříže

autobusAutobusem je cesta do Paříže rozhodně mnohem delší než let letadlem, trvá zhruba 12- 15 hodin. Autobus jede přes Německo, autobus dělá samozřejmě pravidelné přestávky, kvůli odpočinku a jiným potřebám. Mezi nejznámější společnosti patří Eurolines a cestovní agentura Student Agency. Z autobusového nádraží Florenc v Praze autobusy do Paříže jezdí téměř každý den. Do Paříže přijedete na hlavní autobusové nádraží k stanici metra Gallieni a z této stanice se dostanete do centra Paříže během 30 minut.

Vlakem do Paříže

vlakemPokud cestujete vlakem, cesta je ještě delší než cesta autobusem. Trvá 13- 19 hodin. Do Paříže přijedete na vlakové nádraží Gare de l´Est. Odtud jsou dobré spoje do různých částí města. Cesta do Paříže čítá zhruba 8 přestupů. Nejlepším spojem, kdy přestupujete jen jednou, je směr Praha– Berlin Hbf– Paris Nord. Bohužel, zatím neexistuje přímý spoj z České republiky do Paříže. Proto je cestování vlakem vhodné spíše pro milovníky dobrodružství. Známe vlaky typu RER (příměstská doprava do Paříže), TGV-Train de lavGrande Vitesse (vysokorychlostní vlak), TERTrain Regional (vlaky, které se pohybují v rámci regionů) a Interrail, které se vám vyplatí, pokud budete využívat TGV, jelikož ty jsou samostatně velmi drahé.

Autem do Paříže

autemCestování autem do Paříže vyjde asi na 9-12 hodin cesty. Snad nejvýhodnější trasa vedoucí do Paříže je přes Rozvadov, Nűrnberg, Ludwigshafen, Saabrűcken a Metz. Německé dálnice jsou zdarma, ve Francii se však platí mýta. Místa, kde budete muset platit, jsou značeny nápisem „péage“. Vůbec nejrychlejší cestou je cesta po dálnici D5 a následně pokračovat po dálnici A4 v Německu.

Stopem do Paříže

Stopování je jistě nejlevnějším způsobem dopravy a snad také atraktivním a zajímavým, ale také celkem nebezpečným. Další a snad i lepší možností je domluvit se s někým na spolujízdě. Pokud se opravdu vydáte do Paříže stopem, buďte velmi opatrní!

Ať už cestujete do Paříže jakkoli, záleží také na skutečnosti, s jakým předstihem si stihnete objednat letenku nebo jízdenku. Pak jsou mnohdy ceny několikanásobně nižší.

Komentáře nejsou povoleny.