Disneyland v Paříži

Disneyland je pokládán za jednu z největších zábavních atrakcí pro děti v Evropě vůbec. Plocha zabírá více než 600 ha, což je asi jako 20% Paříže, a najdete zde více než 50 zajímavých atrakcí, představení a přehlídek. Dnes se Disneyland skládá ze dvou tématických parků, a to Disneyland Park a Walt Disney Studios Park, zábavního centra Disney Village, golfového hřiště Golf Disneyland, několika hotelů a obytné a nákupní čtvrti. Postavičky Walta Disneyho jsou známy snad po celém světě. Každý zná Mickey Mouse a Kačera Donalda. Proto představitelé společnosti dostali nápad, jak splnit dětské sny a rozdávat radost. Vznikl Disneyland. První Disneyland vznikl v Kalifornii. Evropané se rozhodli postavit Disneyland v Paříži, jelikož je to pro Evropany dostupnější než Kalifornie. Disneyland v Paříži je znám také jako Eurodisneyland. Nachází se v jedné z nejlidnatějších zemí v Evropě. Navíc Francie sousedí s dalším čtyřmi velmi lidnatými státy, proto je jeho pozice z hlediska cestovního ruchu velice výhodná.

Akutální nabídka zájezdů: Paříž: Disneyland

Zde se můžete podívat na vybranou aktuální nabídku zájezdů, které v sobě zahrnují návštěvu Eurodisneylandu v Paříži. Zájezdy jsou za akční ceny!

Liptov

Nízké Tatry, Slovensko
31.5.-5.6.2024
Snídaně
5 460 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 2
Hotel na mapÄ›

Sorea Titris

Vysoké Tatry, Slovensko
2.6.-5.6.2024
Polopenze
5 760 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3, Hodnocení: 4.5
Hotel na mapÄ›

Villa Júlia

Vysoké Tatry, Slovensko
3.6.-6.6.2024
Snídaně
3 870 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3

Palace Grand

Vysoké Tatry, Slovensko
5.6.-8.6.2024
Polopenze
4 590 Kč

Doprava: Vlastní
Hotel na mapÄ›

Aplend Vila Beatrice

Vysoké Tatry, Slovensko
6.6.-10.6.2024
Snídaně
5 440 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3, Hodnocení: 4.6
Hotel na mapÄ›

Verdi

Lido di Jesolo, Itálie
9.6.-12.6.2024
Polopenze
4 950 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3, Hodnocení: 4.2
Hotel na mapÄ›

Valle Verde

Tarvisio, Itálie
12.6.-15.6.2024
Polopenze
6 390 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3
Hotel na mapÄ›

Lujza Major

Vysoké Tatry, Slovensko
12.6.-17.6.2024
Snídaně
5 850 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3, Hodnocení: 4.9
Hotel na mapÄ›

Ski & Fun

Nízké Tatry, Slovensko
14.6.-17.6.2024
Polopenze
5 601 Kč

Doprava: Vlastní
Hotel na mapÄ›

Hotel Orava

Západní Tatry, Slovensko
15.6.-17.6.2024
Polopenze
2 790 Kč

Doprava: Vlastní
Hotel na mapÄ›

Grand Jasná

Nízké Tatry, Slovensko
16.6.-19.6.2024
Snídaně
5 724 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4, Hodnocení: 4.5
Hotel na mapÄ›

Boboty

Malá Fatra, Slovensko
20.6.-24.6.2024
Snídaně
5 400 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3
Hotel na mapÄ›

Sorea Trigan

Vysoké Tatry, Slovensko
23.6.-25.6.2024
Polopenze
5 669 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3, Hodnocení: 4.6
Hotel na mapÄ›

Hotel Orava

Západní Tatry, Slovensko
22.6.-26.6.2024
Snídaně
4 340 Kč

Doprava: Vlastní
Hotel na mapÄ›

Avena Relax Hotel

Nízké Tatry, Slovensko
22.6.-26.6.2024
Polopenze
6 115 Kč

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 3
Hotel na mapÄ›

Zájezdy od INVIA.cz

Informace o Disneylandu

12.4. 1992, v den jeho vzniku, v celé Paříži zkolabovala městská a příměstská doprava. Přes 100 000 turistů ze všech evropských zemí přijeli navštívit Disneyland. Všude byly obrovské fronty.

Disneyland

Disneyland svět je rozdělen podle věkových kategorií návštěvníků. Najdete zde atrakce jak pro ty nejmenší, tak pro milovníky adrenalinu. Disneyland je plný známých postaviček, jako jsou Mickey Mouse, Daisy, Pluto, kačer Donald, Kulík, Dulík a Bubík, Hamoun, Lví král a mnoho dalších. Na odpolední program je vždy přichystán průvod postaviček, kdy předvádí scénky a vystoupení.

Adventureland

DisneylandAdventureland vám nabízí dobrodružné trasy filmových hrdinů, jako je třeba Indiana Jones, prohlídku kouzelného města Agrabah, dobrodružné hřiště na téma pirátů z Karibiku, báječný ostrov nebo stromový dům Robinsona.

Frontierland

Tato země je vytvořena ve stylu divokého západu, ale najdete tu i strašidelný dům Phantom Manor. Pak jsou zde zajímavosti jako indiánská vesnice Pocahontas, Tarzanova show, Mickey Winter Wonderland a horská dráha.

Main Street USA

Main Street USA zahrnuje převážně restaurace a obchody. Vede k zámku, odkud je přístup do různých částí zábavního parku.

Discoveryland

Discoveryland nabízí svět Julese Verna, budoucnost lidí 19. Století a k ostatním zajímavostem zde se řadí 360° kino Visionarium.

Fantasyland

Toto je tzv. země fantazie. Je hlavně pro mladší návštěvníky. Dominantou Fantasylandu je zámek Šípkové Růženky a Dračí jeskyně. Dalšími zajímavostmi jsou jsou Sněhurka a sedm trpaslíků, Peter Panův let, neboli lanovka vedoucí nad střechami Londýna do Země Nezemě, Alenčin labyrint končící na hradě Srdcové královny a Pinocchiova cesta.

DisneylandMezi nejvíce oblíbené zábavní atrakce v Disneylandu patří Crush´s Coaster – Toon Studio, Auta Rallye – Toon Studio, Rock´n´Roller Coaster s Aerosmith – Backlot, Motory – Akce! Stunt Show Spectalular a Cinemagique – Production Courtyard. Jednou z nejslavnějších atrakcí je také It´s a small world. Je to budova, kterou projíždíte na lodičce a prohlížíte si Zemi. Písnička a hudba, která ji doprovází, vás ohromí.

Další velmi oblíbenou atrakcí je Space Mountain 2. Space Mountain 2 je horská dráha, která nabízí vesmírnou tématiku s kombinací rychlosti. Na největším sjezdu letíte ve své kabince rychlostí až přes 70km/h. Vláčky jsou ve stylu vesmírných raket a kulisy mají podoby měsíční krajiny a planet Jupiteru a Saturnu.

Velmi neobvyklý je Big Thunder Mountain. Tato horská dráha je i pro nejmenší děti, i když je zde rychlost 60km/h. Její okolí je v důlní tématice, takže si připadáte, že jezdíte v dole a za nejbližší otáčkou můžete být zavaleni. Kabinky připomínají lokomotivy a vláčky z počátku 20. století.

Pirates of the Caribbean je v současnosti jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Disneylandu. Okolí vypadá jako nádherné prostředí Karibiku v 18. století. Vše je jako za doby válek a kolonialismu. Lodě pro vás mají nachystány výstřely z děl, hořící budovy a mnoho dalšího.

Dle filmu Toy Story se nechali inspirovat konstruktéři dráhy Buzz Lightyear Lase Blast. Zdejší kabinky mají podobu různých postaviček z tohoto slavného filmu. Dráha má rychlost přes 60km/h, proto je oblíbená hlavně u mladých lidí.

Walt Disney Studios Park

Walt Disney Studios Park byl otevřen roku 2002. V tomto parku návštěvníci mají možnost vidět do zákulisí některých filmů. Odehrává se tu show například Animagique, díle jsou zde kulisy z filmů Zpívání v dešti a Armageddon.

Disney Village

Vesnice Disney je vybavena obchody, restauracemi, nočními kluby a multikinem s promítáním ve 3D. Pak je zde bowling a centrum videoher, hala pro Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show nebo představení ve westernovém stylu během večeře.

Další informace o Disneylandu v Paříži

Fotografování je povoleno, jsou zde jen omezení při fotografování s bleskem. V areálu Disneylandu se nachází celá řada stánků s občerstvením a mnoho restaurací. Zakázán je ale vstup do areálu s vlastními potravinami nebo nápoji. Možnost úschovy tašek je u vstupu do komplexu. Je možný neomezený počet vstupů, a to v průběhu jednoho dne. Když budete odcházet, dostanete neviditelný otisk razítka na ruku, ten je pak kontrolován pod speciální lampou.

Fastpass

Toto je nový servis, díky kterému budete čekat o několik minut méně u některých nejvíce navštěvovaných atrakcí, jako Indiana Jones a Chrám zkázy, Space Mountain – ze země na měsíc, Let Peter Pan, Big Thunder Mauntain nebo Star Tours. Při užití služby Fastpass vložite svojí vstupenku do speciálního turniketu, a ten vám vydá automaticky zdarma lístek Fastpass, na kterém jsou vyznačeny časy návštěv daných atrakcí.

Disneyland v Paříži

Jak se dostat do Disneylandu?

Autem

Autem se do Disneylandu dostanete po dálnici A4, úsek Reims – Paříž. Dáte se po výjezdu 14 (Sortie 14). Odbočka je označena obrázkem Mickey Mouse.

Vlakem

Do stanice Marne-la-Vallée Chessy jezdí vlaky TGV z Lille, Lyonu, Bruselu a Londýna. Z Prahy se sem dostanete vlakem Eurocity.

Z centra Paříže

K Disneylandu jede dráha RER, linka A4. Vystoupíte ve stanici Marne-la-Vallée Chessy/Disneyland.

Z letiště v Paříži

Z letiště Charles De Gaulle a z letiště Orly jezdí autobus „Disneyland Shuttle“. Zastávka se jmenuje „Disneyland Gare“.

Ceny a vstupné do Disneylandu

V Disneylandu za zakoupenou vstupenku můžete chodit na všechny atrakce, a to bez omezení. Pokud bydlíte v hotelech v Disneylandu, vstupné už platit nemusíte, jelikož je vždy v rámci hotelového ubytování. Nejdražší je vstup do Disneylandu v červenci, srpnu a v období Vánoc, a pak v pátek a sobotu. Nejlevněji je během pracovního týdne.

Ceny vstupů jsou zhruba:

1 den – dospělý £ 35, Dítě (3-11 let) £ 30
2 dny – dospělý £ 76, Dítě (3-11 let) £ 65
3 dny – dospělý £ 94, Dítě (3-11 let) £ 80
4 dny – dospělý £ 110, Dítě (3-11 let) £94
5 dnů – dospělý £ 118, Dítě (3-11 let) £100

Návštěvnost Disneylandu

Návštěvnost Disneylandu je obrovská. Dosahuje několika milionů. Na konci 90. let byla návštěvnost asi 11 miliónů hostů, v roce 2001 pak 12,3 miliónů lidí. V roce 2002 došlo ke snížení návštěvnosti na ,,pouhých‘‘ 9,2 miliónů, ale v dalších letech opět návštěvnost vzrostla, a to až na 12,8 miliónů (v roce 2006). V roce 2007 byla 14,5 miliónů a v roce 2008 až 15,3 miliónů. Roku 2009 opět klesla návštěvnost na 12,74 miliónů. Dle výzkumů, 36 % návštěvníků navštíví Walt Disney Studios Park, 53 % lidí Disneyland Park a 11 % Disney Village.

Video: Disneyland Paříž

V následujícím videu se můžete podívat, jak to v Disneylandu v Paříži vypadá:

Komentáře nejsou povoleny.